Najciekawsze atrakcje w okolicy

W promieniu kilkunastu, kilkudziesięciu kilometrów znajdują się dziesiątki ciekawych i wyjątkowych miejsc. Każde z nich warte zwiedzenia, dla tego wybraliśmy kilka naszym zdaniem najlepszych. Poniżej podpowiadamy gdzie się udać i co zobaczyć.

Święta Lipka

Jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych. Świętolipska bazylika pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny wraz z obejściem krużgankowym i klasztorem jest jednym z najważniejszych zabytków baroku w północnej Polsce.

Sprawdź

Wilczy Szaniec

Była wojenna kwatera Adolfa Hitlera na skraju lasu wsi Gierłoż, 8 km na wschód od Kętrzyna powstała w latach 1940-1944 na obszarze 2,5 km2. Wybudowano tutaj 70 obiektów z żelbetonu i cegły, w tym 7 bunkrów ciężkich.

Sprawdź

Mrongoville Family Town

Mrongoville jest odwzorowaniem miasteczka z Dzikiego Zachodu, z drugiej połowy XIX w. położone na peryferiach miasta Mrągowo. Tylko w Mrongoville są najdzielniejsi kowboje i najbardziej niebezpieczni bandyci. W miasteczku znajduje się bar i restauracja.

Sprawdź

Galindia – Mazurski Eden

Kraina historycznego plemienia położona na półwyspie u ujścia rzeki Krutyni do jeziora Bełdany. Miejsce zapewnia atrakcyjne imprezy utrzymane w konwencji historycznej pozostawiające niesamowite wspomnienia.

Sprawdź

Żegluga Mazurska

Żegluga Mazurska to największy i najbardziej doświadczony armator pasażerski na Wielkich Jeziorach Mazurskich. Statki pływają z portów w Giżycku, Mikołajkach, Rydzewie, Węgorzewie i w Rucianem-Nidzie.

Sprawdź

Park Zwierząt Kadzidłowo

Celem Parku jest umożliwienie poznania przede wszystkim gatunków rodzimych. W wielu przypadkach możliwe jest wejście do niektórych gatunków na ich obszerne wybiegi a nawet karmienie i głaskanie z bliska.

Sprawdź

Cerkiew w Wojnowie

Wieś założona na prawie dziedziczenia w 1832 r. przez rosyjskich starowierów. Znajduje się tu Cerkiew drewniana z lat 1921–1923, oraz Monaster staroobrzędowy wybudowany w 1847 r. nad jeziorem Duś, Neogotycka molenna wybudowana w latach 1923–1927

Sprawdź

Leśniczówka Pranie

Muzeum w Rucianym Nidzie Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w którym odbywają się polanki poetyckie połączone z recytacją wierszy w interpretacji wybitnych aktorów przy muzyce poważnej.

Sprawdź

Mosty w Stańczykach

Potężne wiadukty nieczynnej linii kolejowej Gołdap – Żytkiejmy (31 km). Są najwyższymi na linii i jednymi z najwyższych w Polsce. Długość 200 m i wysokość 36 m. Architektura charakteryzuje się doskonałymi proporcjami, a filary ozdobione są elementami wzorowanymi na rzymskich akweduktach w Point du Gard.

Sprawdź