W pobliżu…

Mazurskie Posiadło można uznać za „sypialnię Mikołajek”. Od letniej stolicy żeglarstwa w Polsce dzieli nas bowiem jedynie 2 km – 20 minut spokojnego spaceru.

Mazurskie Posiadło usytuowane jest z dala od głównych dróg gdzie można o świcie posłuchać śpiewu ptaków, kumkania żab wieczorową porą spotkać leśne zwierzaki i ptactwo, zobaczyć gwiazdy.

Jest to ciche i spokojne miejsce idealne na rodzinny wypoczynek. Okolica jest niezwykle bogata w najróżniejsze atrakcje, zabytki i organizowane cyklicznie wielkie eventy, koncerty i festiwale.

Mikołajki także oferują niezliczone atrakcje i sposoby na spędzanie wolnego czasu – czy to aktywnie, czy bardziej relaksująco. Ucieszy nas Państwa nic nie robienie w Mazurskim Posiadle, chcemy jednak podpowiedzieć jak inaczej można spędzić urlop.

Sprawdź kalendarz imprez:

Mikołajki
Mrągowo
Kętrzyn
Giżycko

Mikołajki to mazurska Wenecja Polski tętniące letnim życiem. Miasteczko oferuje mnóstwo restauracji z lokalnym jadłem, sklepików i straganów z pamiątkami, muzyki żeglarskiej w wydaniu ulicznym. Znajduje się tu promenada z przepięknym widokiem na jezioro.

Okolica bogata jest w większe bądź mniejsze atrakcje, tak aby każdy znalazł coś dla siebie. Bez problemu znajdziemy stajnie czy gospodarstwo, gdzie prowadzone są zajęcia nauki jazdy koniem czy same przejażdżki. W ofercie wielu z nich znajdują się także bryczki.

W okolicy znajdują się korty tenisowe, parki linowe, boiska do gry w piłkę i mnóstwo, mnóstwo innych atrakcji.

W szczególności odnajdą się tu amatorzy sportów wodnych – wszyscy wiedzą, że Mazury to Kraina Tysiąca Jezior – na większości z nich dostępne są sprzęty pływające, jak rowery wodne, kajaki, łodzi i mnóstwo żaglówek. Bez problemu znaleźć można narty wodne, kule czy nawet wakepark.

Wszystkie te atrakcje można dowolnie łączyć, mieszać i dobierać wedle własnych upodobań, możliwości i zainteresowań.

Równie dobrze, można spędzić kilka dni na leżaku przy grillu i spacerując po lesie – w szczególności jeśli lubimy ciszę, spokój i naturalny relaks niezmącony masą turystów.

Zapraszamy serdecznie!